Općini Murter-Kornati odobrena refundacija 207 tisuća kuna

Lip 01 2018

Središnja agencija za financiranje i ugovaranje SAFU odobrila je JU NP Kornati zahtjev za naknadnim sredstvima među kojima i 207 000 kuna za izradu likovnog postava prezentacijskog centra Coronata.

Sredstva za već obavljen i plaćen posao izrade likovnog postava će biti refundirana u općinski proračun tijekom narednih nekoliko tjedana.

Premda relativno skromna sredstva, ona su najava velikih ulaganja na prostoru naše Općine, a sve u sklopu projekta Rediviva Kurnata. Kroz ovajprojekt će na prostoru naše Općine biti uloženo približno 30 milijuna kuna bespovratnog europskog novca.

Unatoč nekim nedostacima u projektu te razumljivim primjedbama od strane nas i naših sumještana (ujedno vlasnika Kornata), zahvaljujući ovoj financijskoj injekciji na prostoru naše Općine do ljeta 2019. godine biti će uređena 2 posjetiteljsko-prezentacijska centra ukupne vrijednosti 10 milijuna kuna - i to PC Coronata u centru mjesta Murtera (početak radova očekuje se nakon iseljenja trgovine Djelo nakon 15. rujna 2018.) te PC Kuća okrunjenog mora u naselju Vrulje na otoku Kornatu.

Među brojnim aktivnostima projekta svakako valja izdvojiti zapošljavanje 20-ak ljudi, izradu akcijskog plana upravljanja posjetiteljima, nabavu izviđačko-intervetnog plovila (brzi gliser za hitne intervencije), uspostavu pametnog sustava za upravljanje otpadom, postavljanje signalizacije unutar NP-a, nabavu male aluminijske pinice za prikupljanje otpada i naplovina, opremanje PC Škrinja tajni u Betini i dr.